BODY GALLERY je postup vycházející z mého staršího konceptu “STREET HOME ART”, který je také k vidění na těchto stránkách. Jedná se o vnášení aktivistickýh nadhledů do konvenčního prostředí módy potištěných triček a tetování.
BODY GALLERY is a progression based on the concept „STREET HOME ART“ which can be seen on these pages.
It’s about bringing activist insights into the conventional environment of printed t-shirt and tattoo fashion.
Velikosti M, L nebo XL opálově černá, 155 g/m2, značka: www.stedman.eu
1 ks 490 Kč.
V případě zájmu mi napište název, počet a velikost na mail: antonin@koppart.net
nebo mi volejte na tel: 602 204 723.
Možno převzít i vyzkoušet v kavárně Nacafé. Šmeralova 15, Praha 7 – Bubeneč
denně od 12 do 22 hod. o víkendu od 14 hod.
Nebo zašlu Zásilkovnou. Doprava v ceně.
All of them are in XL size and the price of 1 piece is 20 €. If interested, write me the name
of the selected T-shirt to email: antonin@koppart.net or call me on phone: 602 204 723.
PROČ KROMĚ OBRAZŮ DÁVÁM NÁPADY I NA TRIČKA – Z MÉ HISTORIE.
Má tendence spojovat umění se sociální a politickou tématikou začlo již v 80 letech, když mi bylo 20 let. Vlevo je obraz na tričku, který byl původně mojí grafikou. Kafkovská a undergroundová témata (měl jsem punkovou skupinu The Larva) jsem chtěl dávat i na trika. Vlastnění zařízení na rozmnožování tiskovin bylo komunisty zakázané a trestané. Tajně jsem z firmy Tesla, kde jsem byl zaměstnán, odnesl sítotiskové rámy a tkaninu. Trika jsem tiskl a rozdával i prodával. Můj známý a posluchač Larvy Standa Penc mi řekl, že by bylo skvělé sítotiskem natisknout letáky na demonstraci s protirežimními skupinami. Chystala se v roce 1988 k 70. výročí založení republiky na Václavském náměstí. Věděl jsem i o další guerilla skupině kolem Jana Placáka zakladatele Českých dětí, kteří tiskli pozvánky cyklostylem. Velký respekt protože to byl strašný stroj, lezlo z něj to co vyleze z psacího stroje tj. černobílý úřednický vzhled a žádná grafika. Chtělo to obrázek, tak jsem nakreslil tuší na fólii urvanýho českýho lva ze řetězu, jak mizí z východu na západ viz obr. vpravo. Text napsal fixem, nasvítil halogenem vzaným z jedný stavby a do stěrky dal trikolorové barvy. Podařilo se mi jich v bytě na Žižkově vytisknout tisíce a Standa mi sdělil, že když Václav Havel letáky viděl řekl: „Pánové skvělé, tohle jsme neměli ani v osmašedesátým“. Standa letáky distribuoval v hokejistické brašně a s helmou jako hokejový hráč ! :). Porevoluci jsem v zápisu STB četl že to vyrobila pravděpodobně západní rozvracečská produkce 🙂 Standův další super nápad byl, že když udělám více sít tak je předá dalším guerilla skupinám v jiných bytech, což se povedlo. Než ho estébáci chytili dostalo se letáků ze všech guerilla míst k lidem hodně a Václavák byl plný. Bolševici na občany nasadili své socialistické zbraně: pendreky a vodní děla. Pak jsem ještě tiskl tvář Jana Palacha na leták v barvě trikolory, pro setkání na uctění Palachovy památky, které se bez útoků estbáků také neobešlo. Standu po akcích chytli a seděl do revoluce ve vězení. Toto mé období považuji ve výtvarném významu nejsilnější ! Mé porevoluční spoluzaložení skupiny PodeBal po studiu na Vysoké škole umělckoprůmyslové (1991 -1996) bylo takové pokračování prodemokratických tendencí v umění vs. postkomunistických. Inspirací byli umělci jako grafička, později konceptualistka Barbara Kruger a konceptulisté Hans Haacke a Joseph Beuys. Malíři Sigmar Polke a Gerhard Richter a jejich kapitalistický realismus.
Nově jsem za „osmdesátky“ dostal oceněnní od Ministerstva obrany jako: „účastník 3. odboje“. Grafiku na trika jsem si dosud vymýšlel a tiskl pro svou zábavu digitálem. Když mi lidé říkali, že ty trika chtěj, rozhodl jsme se vrátit k vlastnímu sítotisku a distribuovat grafiku po webu již bez hokejistického či jiného převlečení 🙂
please scroll down
Ideology harassment
Okupace České republiky 1968 a Ukrajiny od 2014 Ruskem
Sexual Harassment je šikana nebo nátlak sexuální povahy obsahující nevítané či nevhodné přísliby odměn. V tomto popisu lze vidět i paraleru se světovými ideologiemi vládnoucích skupin.
Jejich nátlak je horší v tom, že se netýká jednotlivců, ale celé společnosti a vládnoucí skupina často používá k dosažení svých žádostí vojenské síly.
Ruskej POP skončil
Čeští prezidenti zleva Miloš Zeman, Klement Gottvald
a Václav Klaus, kolaborovali s diktátorským ruským režimem a jeho tajnými službami.
Po odchodu posledního kolaboranta Miloše Zemana je nošení tohoto trička
vyjádřením požadavku, aby se historie neopakovala.
The t-shirt shows the three Czech presidents from the left, Miloš Zeman, Klement Gottwald and Václav Klaus,
who collaborated with the dictatorial Russian regime and his secret services.
After the departure of the last collaborator Miloš Zeman, wearing this T-shirt is an expression of the demand that history not repeat itself.
Otoč to na Kreml
Boj za mír jako ptákovina?
Vyjádření absurdity, kterou je pojem boj za mír. V tomto boji nestačí jen různé formy protestů proti válečné mašinerii.
V případě útoku agresora může být i mírový aktivista a jaho symbol vojákem.
Zajímavé je, že v historii již do bojů holubi měli být nasazeni. Za druhé světové války armádní tým vědců USA pracoval
na vývoji letecké pumy řízené holuby umístěnými uvnitř bomby:
https://medium.seznam.cz/clanek/jan-kozak-project-pigeon-aneb-pribeh-bomby-navadene-klovajicimi-holuby-10839
Svaz států / Uninon States
povídka - Superman a Kolchoznice hledají své vzory
Řeznice / Woman butcher
Oblíbené mezi vegetariány a vegany.
My dog
This is my facebook
Tattoo for one day
Ironie tetování jako módy. Pro příznivce tetování je to tetování s názorem, který však není
nutné ukazovat lidem každý den í a celý život i ve spaní.
Love
Neviditelné břicho / Invisible belly
Triko je určeno pro muže, kteří nechtějí nosit bílá trika protože v nich je vidět, že mají velké břicho.
Mají břicho však často tak velké, že je vidět i v černém triku.
Proto v místě břicha je umístěn vojenský bitevní letoun F-117 Nighthawk, který byl navržený pro americké vojenské letectvo
jako první neviditelný letoun, Je u něj použit design a technologie Stealth, která stěžuje
detekci a sledování letadla nepřátelským radarem. Tričko snižuje detekci velkého břicha ženám.
Ženy se smyslem pro humor a neúčinné mužské strategie si jej oblíbily jako dárek pro své partnery.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-117_Nighthawk
https://en.wikipedia.org/wiki/Stealth_aircraft
Turn on, Turn in, Drop out
„Zapnout, naladit, vypadnout“ je motto, které v roce 1966 vytvořil a zpopularizoval Timothy Leary – americký psycholog, spisovatel, filosof, znalec účinků psychedelické drogy LSD, a jeden z představitelů kontrakultury. V roce 1967 Leary vystoupil na Human Be-In, shromáždění 30 000 hippies v parku Golden Gate v San Franciscu, a motto definoval:
“Jako každé velké náboženství se snažíme najít v sobě božství a vyjádřit toto zjevení v životě oslavováním a uctíváním Boha.
Tyto prastaré cíle definujeme v metafoře současnosti – zapnout, naladit, vypadnout.
„Zapnout“ znamená jít dovnitř a aktivovat své nervové a genetické vybavení. Staňte se citlivými k mnoha různým úrovním vědomí a specifickým spouštěčům, které je zapojují. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, mohou být drogy.
„Naladit se“ znamená harmonicky interagovat se světem kolem vás – zvěčnit se, zhmotnit, vyjádřit své nové vnitřní perspektivy.
“Vypadnout” ( také vymezit se ) naznačuje aktivní, selektivní, ladný proces odpoutání se od nedobrovolných nebo nevědomých závazků. Znamená samostatnost, objevení vlastní jedinečnosti, závazek k mobilitě, volbě a změně.
Leary jako psycholog varoval od chybného chápaní tohoto sledu osobního rozvoje, často mylně interpretováného ve smyslu „Nechte se ukamenovat a zanechte veškeré konstruktivní činnosti“.
Považuji poselství toho slovního spojení za nadčasové a důležité i teď po 50 letech, kdy se společnosti liberalizují ve větším počtu států než tomu bylo tenkrát. Poselství – jako součást osobního rozvoje v liberálních demokrciích, které mají zatím bohužel svou existenci založenou ultimátně na bezduchém konzumu tak, že nebude-li konzum růst, nebude růst ani společnost a její kvalita. Zjednodušeně říkám: „Konzum nebo státní či nestátní drogy mohou být nástrojem, ale nemohou být smyslem.“
Pokusil jsem se do každého slova vložit jeho grafickou vibraci, aby jej posílila. Snad pomůže nesiteli trika více a častěji se zapínat, ladit a vypadávat 🙂
https://en.wikipedia.org/wiki/Turn_on,_tune_in,_drop_out
Pink Floyd
– Parafráze názvu skupiny Pink Floyd. Název navrhl původní člen skupiny Syd Barrett, podle svých koček, které se jmenovaly Pink a Floyd. Pink znamená v překladu růžový, ale Floyd nelze přeložit. Floyd je zde transformován zvukově podobným slovem fluidum, což byla podle starých alchymistů jemná neviditelná látka, vyzařující zvláštní energii, která ovlivňuje vlastnosti látek. Růžový fluid je v současnosti název pro pleťovou masku na oči pro ženy 🙂
– Vlevo je slovo Pink vizualizováno zvukem, který vydává pinkpongový míček při odrazu z pálky.
– Pink Pong byl vymyšlen v Británii jako náhražka klasického tenisu, ale a po přenesení do Číny se stal čínským národním sportem a Číńané jsou v něm světově nejlepší. Dříve významná čínská filsofie jejíž součástí je znak jig jang se v Číně rozpadá takže na triku vpravo je symbol jing jang rozložený a naopak se přenáší úspěšně na západ, to také v podobě Zen-budhismu, který vznikl v Číně. To vše probíhá přes křišťálový hranol trojuhelníkového tvaru, ten na nejslavnějším albu skupiny Pink Floyd: „Dark side of the moon“ rozkládá světlo na spektrum.
Pohyb filozofie, míčků a atomů zatím zprostředkovává jen zde.
Beatles / Frank Zappa
Frank Zappa – jeden z největších experimentátorů v dějinách rockové hudby ironizoval nejslavnější album Beatles: „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band“. Hudebně i historicky je to mistrovské dílo satiry sociálna šedesátých let v USA, módnosti hippies, folkrockové hudby, komercionalizace psychadelické hudby a mixážní dovednosti. Na obalu alba je Zappova skupina „The Mothers of Invention“. Členové skupiny jsou na přední straně oblečeni jako ženy s mottem na bubnu: „Jsme v tom jen za peníze“ . The Beatles na přední straně stojí ve vojenských uniformách před zástupem slavných lidí, ale The Mothers jako ženy před zástupem zločinců. Na tričku je fotka The Mothers ve spojení s oficiálním logem The Beatles.
Já sám jsem fanouškem jak Beatles tak Zappy a jako výtvarník jsem fanouškem britského pop artu. Autorem obalu Sgt. Peppers.. je britský pop art umělec Peter Blake. Dále jsem příznivcem konceptuálního umění, jehož jedním aspektem je moment překvapení. V případě, že máte na sobě toto tričko, tak když vás uvidí z větší vzdálenosti fanoušek Beatles bude nadšen, ale v okamžiku přiblížení k vám bude zmaten. V případě znalosti v oblasti hudební historie budete diváka spíše nudit, ale zblízka bude potěšen až nadšen. V obou případech je to důvod k seznámení 🙂
Kromě toho, že to tričko dělám za peníze (cena 490,- :), tak také jako poctu k mým hudebním vzorům a pro jejich ironii.
Poslech alba: https://www.youtube.com/watch?v=U56sGInCQec
.
..
.
.
Led Zeppelin
Vizuální odpověď na to jakou hudbu a jídlo by jste si dali.
.
.
.
Remake loga Rolling Stones
Vizuální odpověď na to jakou hudbu a jídlo by jste si dali.
.
<!– Google tag (gtag.js) –> <script async src=“https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-RT1CJQD5ZV“></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag(‚js‘, new Date()); gtag(‚config‘, ‚G-RT1CJQD5ZV‘); </script>