Exhibitions

Výstava:  Hastala Vlasta Lidová armádo

15. 3.  2019  / Nacafé / Praha Letná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava FLUXUS – KRÁSA KRIZE

4. 10. 2018  / Nacafé / Praha Letná 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24/7-365/days-4ever   24.7. 2019 Charity Fashion Show Michal Marek

Galerie Pragovka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava AERO GALLERY   16.5. – 30. 9.  2013

nejlepší galerie, trh s uměním, art for office, obrazy pro firmy, obrazy pro kanceláře, jak vybírat obraz, investice do umění, uměním proti krizi,

 

 

 

 

 

 

 

korunovacni klenoty vystava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava MULTI CULT NEBE  16.3. – 17. 8.  2013

Plakát na varnisáž výstavy        foto: Antonín Kopp  –  Michal Ritchstein

Antonín Kopp

 

Obrazy na výstavě vycházejí z těchto konceptů:

Skin Tester – Testovač kůže
Série vznikla jako reakce na stále trvající boj mezi různými světovými kulturami a rasami. Taktéž je snahou o změnu stávajícího vnímání závěsného obrazu. I když je dotyk obrazů v galeriích obecně zakázán, zde naopak dotyk dlaní,
by vám měl umožnit najít si svou barvu v multikulturním světě, aby jste s ní mohli nakládat jako s jednou barev ras nebo kultur.
Při práci na této sérii mě provází zároveň představa jakéhosi hypotetického multikulturního nebe – místa, kde se setkávají osobnosti různých kultur, náboženství a ideologií – mrtví i živí.
Kromě poznání, by z takového setkání v multikulturním nebi, asi vyzařovala i jistá dávka absurdního humoru, který může být jistým lékem proti stálým konfliktům.

https://www.facebook.com/IndigoConceptSpace?fref=ts

 

Noemi a Goering

Skin Tester 2 – Noemi & Goering / print on canvas / 100 x 110 cm 2007

 

Trash Go To Heaven – Odpadky jdou do nebe
Mnoho z nás mělo v dětství období, kdy jsme si personifikovali věci tak, že byly pro nás živým tvorem. Později jsme se v hodinách fyziky učili, že hmota a enrgie je nezničitelná, pouze se může transformovat do jiné hmoty nebo energie. Tato transformace – recyklace odpadu se nyní začíná zdát jako podmínkou přežití planety a i když ji bereme spíše jako otravnou povinnost, můžeme se u kontejneru povýšit na bohy s vědomím nového života odpadků a činit tak jakoby se jednalo o metafyzický nadnárodní rituál chránící planetu, která se stává smetištěm Universa.

Appreciation – Zhodnocení
Vytvořeno jako reakce na žádost: dejte nějaký svůj obraz na aukci umění. Mé otázky: Může se bankovka dražit v aukci stejně jako se draží umění ? Je umělecký zásah do bankovky jejím znehodnocením nebo naopak může její hodnotu výrazně zvýšit ? Je-li zásah do bankovky trestným činem, je větší, když dojde k zhodnocení bankovky ? Má symbolika bankovky jinou moc než finanční ? Jak může bankovka změnit nebo povýšit význam obrazu nebo textu, který se na bankovce objeví nově ? Antonín Kopp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEXTMODERNA 2    Galerie Gambit do 20. března 2013

Plakát výstavy:

steve jobs contra bill gates, steve jobs clash bill gates, what is betther apple or microsoft ? steve jobs apple vs bill gates microsoft!. Art and money is stave jobs.

 

Galerie Gambit – NEXTMODERNA – Antonín KoppAntonín Kopp pro práci na interpretacích modernistů – Kazimira Maleviče, Pieta Mondriana, Jacksona Pollocka,  Marka Rothka,  Františka Kupky, Barnetta Newmana, používá sice postmoderní apropriaci, ale nazval jejich sérii Nextmoderna, a postmodernu takto překřtil, aby zdůraznil, že modernu nemusíme vnímat poze jako staré, přežité až směšné jak je u postmoderní tvorby časté. Obrazy jsou důkazem, že i spojení lehkosti stěžejních děl moderny s absurdností a tíživostí současnosti (např. zesilující propojení umění avantgardy a ekonomie) může být něčím překvapivě přitahujícím ke smíření s vizí moderny – permanentní inovací – revolucí – nextmodernou.

 

 

 

 

 

 

NEXTMODERNA  – Antonín Kopp

úvodní slovo JIŘÍ ŠEVČÍK a MICHAL ŠIML / electric guitar and shopping basket ANTONIN KOPP / DJ performance GUMA GUAR

MÁNES MITTE / Masarykovo nářeží.1/250 / 2006


 

 

 

Comments (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.